قوانین و مقررات

قوانین رزرواسیون:

1- با توجه به نسبی بودن خدمات، مسئولیت ارائه خدمات کامل و با کیفیت مطلوب بر عهده هتل بوده و وب سایت متل یاب مسئولیتی در قبال عدم ارائه خدمات با کیفیت مد نظر مسافر را توسط هتل بر عهده ندارد. مسئولیت تعمیرات، خرابی ها، تمیزی اتاق ها و سرویس ها، کیفیت غذا، و سایر خدمات بر عهده هتل بوده و رزرو کننده باید درخواست های خود را از هتل مطالبه نماید.
2- قیمت های هتل ها بسته به فاصله تا حرم مطهر امام رضا(ع) و به کیفیت آنها نیز بستگی دارد. پیشنهاداتی که کارشناسان متل یاب به صورت تلفنی در مورد هتل ها دارند با توجه به قیمت مدنظر مسافر بوده و قطعا با در نظر گرفتن هزینه بیشتر، تفاوت در کیفیت حاصل خواهد شد.
3- مسئولیت ارائه اتاق درخواستی مسافر بر عهده هتل می باشد و رزرواسیون متل یاب عینا درخواست مسافر را به هتل ارجاع می دهد، بنابراین در صورت مغایرت در اتاق اعطایی توسط هتل با درخواست کاربر، فقط و فقط هتل مسئول خواهد بود.
4- مسئولیت صحت قیمت، اطلاعات و تصاویر هتل ها بر عهده مدیریت هتل بوده و موارد ذکر شده در وب سایت متل یاب عینا از هتل مربوطه استعلام و توسط هتل تایید شده است.
5- در صورت عدم پرداخت کامل رزرو، مابقی حق رزرواسیون باید قبل از تحویل اتاق به هتل توسط مسافر پرداخت گردد. در غیر اینصورت رزرو مسافر شامل قوانین کنسلی می گردد.
6- در موارد نادری ممکن است پس از تایید نهایی رزرو، به دلیل مشکلات فنی و خرابی در هتل و اتاق رزرو شده و یا مسائل امنیتی در شهر یا هتل رزو شده، یا اشتباه هتل و یا کارمندان مرکز، رزرو نهایی شده با اعلام مرکز کنسل گردد. در این موارد مرکز در حد امکان هتل دیگری را جایگزین و در غیر این صورت کل مبلغ به حساب مسافر عودت داده می شود.
7- در صورت پرداخت به روش غیر آنلاین (پرداخت به حساب یا کارت مندرج در سایت) بدلیل نامشخص بودن واریز کننده فورا باید پس از واریزی اعلام گردد و تاییدیه رزرو دریافت گردد. در غیر اینصورت مسئولیتی متوجه سامانه رزرواسیون متل یاب نخواهد بود.
8- همراه داشتن مدارک سجلی و اوراق شناسایی معتبر در زمان مراجعه به هتل الزامی است و سامانه رزرواسیون متل یاب هیچگونه مسئولیتی در این مورد نخواهد داشت.
9- شرط استفاده از اتاق مشترک و یا سوئیت آپارتمان و یا اتاقهای کانکت، داشتن محرمیت مطابق با شرع مقدس اسلام می باشد و ارایه مدارک لازم جهت اثبات محرمیت در زمان مراجعه به هتل الزامی است.


قوانین کنسلی:

1- مسافرین محترمی که به هر دلیل از انجام سفر منصرف می گردند، باید در اسرع وقت کنسلی رزرو خود را به اپراتور پشتیبان رزرو خود اطلاع دهند. در هر زمانی و تحت هر عنوانی کنسلی صورت پذیرد، علاوه بر مبلغ کنسلی که از طرف هتل اعلام و کسر می گردد مبلغ 5 درصد از کل رقم رزرو به عنوان کارمزد مرکز کسر می گردد.
2- مسئولیت نداشتن مدارک کامل هویت و زوجیت (در اکثر هتل ها تنها عقد نامه دائمی مورد پذیرش واقع می شود) که قانونا موجب عدم پذیرش میهمان درهتل می شود، به عهده میهمان بوده و عموما هتل ها در این موارد یک شب کنسلی را دریافت می کنند.
3- رزروهای نوروزی و رزروهای ایام پیک (تابستان، تعطیلات، اعیاد، شهادت ائمه اطهار و ...ایام پیک می باشد) به هیچ عنوان کنسل نمی شود و هیچ مبلغی به مسافر عودت داده نمی شود.
4- متاسفانه به دلیل اینکه قانون واحدی جهت مبلغ و میزان کنسلی هتل ها وجود ندارد و این قوانین بین هتل ها در ایام مختلف، متفاوت می باشد، تعیین مبلغ کنسلی به عهده هتل بوده و مرکز نقشی در تعیین میزان کنسلی ندارد و تنها در هر صورت کنسلی مبلغ 5 درصد کل مبلغ به عنوان کارمزد مرکز رزرواسیون کسر می گردد.
5- مبلغی که باید به مسافر عودت داده شود، به دلیل دریافت صورت حساب از هتل و انجام مراحل حسابداری بین 10 تا 15 روز از تاریخ اعلام کنسلی مسافر به حساب ایشان واریز می گردد.